
Aktuális
Az Egészségügyi Világszervezet megerősítette, hogy a COVID nem veszélyesebb, mint az influenza!
Az Egészségügyi Világszervezet végül megerősítette azt, amit mi és számos szakértő és tanulmány hónapok óta mond – a koronavírus nem halálosabb vagy veszélyesebb, mint a szezonális influenza.
A WHO legfelsőbb vezetésének tagjai ezt a bejelentést tették közzé a 34 tagú igazgatótanács október 5-én, hétfőn tartott rendkívüli ülésén. Valójában úgy tűnt, hogy ők maguk sem fogták még fel teljesen.
Az ülésen Dr. Michael Ryan, a WHO egészségügyi sürgősségi programjának vezetője elárulta, hogy adataik szerint a világ nagyjából 10%-a fertőzött Sars-Cov-2-vel. Ez a „legbiztosabb becslésük” hatalmas növekedés az eddig hivatalosan elismert esetek számához képest, ami eddig körülbelül 35 millió volt.
Dr. Margaret Harris, a WHO szóvivője később megerősítette ezt az értéket, kijelentve, hogy az az egész világon végzett széles körű szeroprevalencia-tanulmány átlageredményein alapszik.
Bár Dr. Ryan szerint „a világ túlnyomó többsége továbbra is veszélyben van”, ez valójában mégis egy nagyon jó hír, ami megerősíti, hogy a vírus nem olyan halálos, mint ahogy korábban mindenki jósolta. A világ népessége nagyjából 7,8 milliárd ember, ha 10% -uk fertőzött, ez 780 millió eset. A Sars-Cov-2 fertőzéseknek tulajdonított globális halálozások száma 1 074 342. Ez nagyjából 0,14% -os fertőzési halálozási arány (IFR), ami egyezést mutat a szezonális influenza adataival és a világ minden tájáról érkező szakértők korábbi jóslataival.
0,14% közel 25-ször alacsonyabb, mint a WHO márciusi 3,4%-os „ideiglenes értéke”. Fontos, hogy eddig ezt a számot használták azokban a modellekben, amelyeket a lezárások és más drákói politikai intézkedések igazolására használtak.
Valójában, tekintettel a Covid állítólagos halálozásának eddigi eltúlzására, az IFR valószínűleg még 0,14%-nál is alacsonyabb, és azt mutatja, hogy a Covid sokkal kevésbé veszélyes, mint az influenza, tehát a korlátozó intézkedések nemcsak most, hanem a járvány egész ideje alatt megalapozatlannak bizonyultak.
Dr. David Nabarro a WHO-tól tegnap felhívta a világ vezetőit, és felszólította őket, hogy hagyják abba a koronavírus „elsődleges ellenőrzési módszerének a lezárását” .
Azt is állította, hogy az egyetlen dolog, amit elértek, a szegénység volt – a lehetséges megmentett életeket nem említve.
“A lezárásoknak csak egy következménye van, amelyet soha nem szabad lekicsinyelni, és ez a szegény embereket nagyon szegényebbé teszi” – mondta.
KAPCSOLÓDÓ: WHO figyelmezteti a koronavírust
KAPCSOLÓDÓ: A WHO elárulja, hogy ki kapjon oltást először
Dr. David Nabarro a WHO-tól tegnap felhívta a világ vezetőit, és felszólította őket, hogy hagyják abba a „zárolások használatát az elsődleges ellenőrzési módszerként”. Forrás: Twitter
“Mi az Egészségügyi Világszervezetben nem támogatjuk a zárolást, mint a vírus elleni védekezés elsődleges eszközét” – mondta Dr. Nabarro a The Spectatornak .
“Az egyetlen alkalom, amikor úgy gondoljuk, hogy a lezárás indokolt, az az, hogy időt szánunk az átszervezésre, az újracsoportosításra, az erőforrások egyensúlyának helyreállítására, a kimerült egészségügyi dolgozók védelmére, de általában véve inkább nem tennénk.”
Dr. Nabarro a lezárásokkal kapcsolatos fő kritikája a globális hatást érintette, elmagyarázva, hogy a szegényebb gazdaságok, amelyeket közvetett módon érintettek.
“Csak nézze meg, mi történt például a Karib-térségben vagy a Csendes-óceánon az idegenforgalmi ágazattal, mert az emberek nem töltik szabadságukat” – mondta.
– Nézze, mi történt a kisgazdákkal a világ minden tájáról. … Nézze meg, mi történik a szegénységi szinttel. Úgy tűnik, jövő évre megduplázódhat a világszegénység. Lehet, hogy legalább megduplázódik a gyermekek alultápláltsága. ”
Melbourne lezárását a világ egyik legszigorúbb és leghosszabbnak nevezték. Spanyolország márciusi lezárásakor az emberek csak akkor hagyták elhagyni a házat, ha a háziállatukat sétáltatták . Kínában a hatóságok bezárták az ajtókat, hogy megakadályozzák az emberek otthona elhagyását . A WHO szerint ezek a lépések nagyrészt feleslegesek voltak.
Ehelyett Dr. Nabarro a vírus visszaszorításának új megközelítését javasolja.
– És valóban, minden világ vezetőjét vonzóvá tesszük: ne használja a zárolást elsődleges ellenőrzési módszerként. Fejlesszen ki jobb rendszereket erre. Dolgozzon együtt és tanuljon egymástól. ”
A WHO kritikája a lezárásokkal együtt járta a globális hatást, amely elmagyarázta, hogy a szegényebb gazdaságok, amelyeket közvetett módon érintettek. Kép: Christopher Black / AFP Forrás: AFP
Üzenete időszerű. Az első világban számos egészségügyi szakértő a világ minden tájáról összeállt, és a hét elején a koronavírus lezárásának megszüntetésére szólított fel.
Hoztak létre egy petíciót, a Nagy Barrington Nyilatkozat nevet, amely szerint a bezárások „helyrehozhatatlan károkat okoznak”.
“Mint fertőző betegség epidemiológusok és közegészségügyi tudósok, komoly aggodalmaink vannak a jelenlegi COVID-19 politikák káros testi és lelki egészségre gyakorolt hatásaival kapcsolatban, és olyan megközelítést javasolunk, amelyet összpontosított védelemnek hívunk” – olvasható a petícióban.
“A jelenlegi zárolási politikák pusztító hatással vannak a rövid és hosszú távú közegészségügyre.”
A petíciónak eddig 12 000 aláírása volt.
Írta: Sunetra Gupta, az Oxfordi Egyetem, Jay Bhattacharya, a Stanfordi Egyetem, és Martin Kulldorff, a Harvard Egyetem.
Amikor a petícióval kapcsolatban kérdezték, Dr. Nabarro-nak csak jó mondanivalója volt. – Gupta professzor igazán fontos pontja – mondta.
More Stories
ÚJ EURÓPAI NORMA
BESZÉLGETÉSEK A LEHETSÉGES JÖVŐRŐL
*****